Vi kan nyproduktion


Bjurfors Nyproduktion är Sveriges ledande aktör inom försäljning av nyproducerade bostäder och erbjuder en bred samling vassa tjänster för dig som bygger bostäder. Oavsett vilken typ och omfattning av kompetens ni efterfrågar stöttar vi er affär hela vägen – inför, under och efter  försäljningen.

Våra dedikerade mäklare tillhör landets mest rutinerade nyproduktionsmäklare och arbetar i drivna team, som känner sina marknader väl. Med fokus på helheten och öga för detaljerna gör vi skräddarsydda lösningar som tar er affär ett steg upp.

Våra projekt


Nedan finner du alla nyproduktionsprojekt hos Bjurfors.

Du kan via filtreringen byta region samt klicka i en av följande rubriker om du vill söka efter specifika status som ett projekt befinner sig i: Till salu, Kommande eller Slutsålda projekt.

Köpa ny bostad


Våra erfarna och dedikerade mäklare hjälper dig som kund att visualisera din nya bostad. Vårt specialistteam vet allt om flyttströmmar, prisnivåer och vad som efterfrågas i olika områden. Och vi finns där för att hjälpa dig. När du köper en helt nyproducerad bostad finns det en hel del saker du behöver ha koll på.

Här följer några goda tips och råd från våra nyproduktionsmäklare.

Läs mer

För dig som är byggherre


Välkommen till ett flexibelt erbjudande.

Vi skräddarsyr lösningar utifrån behov och förutsättningar och finns med som stöd inför, under och efter försäljningen.
I vår verktygslåda erbjuder vi över 40 olika tjänster inom sju områden; analys, utveckling, koncept, kommunikation, mäkleri, service och eftermarknad.

Läs mer

Samarbetspartners


”Noga utvalda partners bidrar med spetskompetens”

Vi har efter många år i branschen byggt upp en stort nätverk av samarbetspartners som bidrar till att vi idag kan erbjuda våra uppdragsgivaren en mycket komplett tjänst.

Kontakta oss


Har du funderingar?

Bjurfors Nyproduktion


Tack för att du hör av dig, vi återkommer inom kort.

Hälsningar Bjurfors Nyproduktion

Våra mäklare


Marcus Ehn

Marcus Ehn

Försäljningschef NyproduktionKontor: Nyproduktion Stockholm
0730-30 90 30marcus.ehn@bjurfors.se
Regina Svantesson

Regina Svantesson

Försäljningschef NyproduktionKontor: Bjurfors Göteborg AB
031-761 79 19regina.svantesson@bjurfors.se
Eric Swahn

Eric Swahn

Försäljningsansvarig NyproduktionKontor: Nyproduktion Skåne
0707-20 07 54eric.swahn@bjurfors.se
Malin Tulldahl

Malin Tulldahl

Fastighetsmäklare NyproduktionKontor: Bjurfors Göteborg AB
031-733 20 98malin.tulldahl@bjurfors.se
Eric Klüft

Eric Klüft

Fastighetsmäklare / PartnerKontor: Nyproduktion Helsingborg
0701-64 67 32eric.kluft@bjurfors.se
Marie Wilhelmsson

Marie Wilhelmsson

FastighetsmäklareKontor: Nyproduktion Malmö / Föräldraledig
040-608 30 14marie.wilhelmsson@bjurfors.se
Mattias Larsson

Mattias Larsson

VDKontor: Bjurfors Malmö City
0739-20 66 73mattias.larsson@bjurfors.se
Mikael Green

Mikael Green

FastighetsmäklareKontor: Nyproduktion Malmö
0708-35 34 80mikael.green@bjurfors.se
Therese Bjurenlind

Therese Bjurenlind

Fastighetsmäklare NyproduktionKontor: Bjurfors Göteborg AB
031-733 20 99therese.bjurenlind@bjurfors.se
Victoria Tullborg

Victoria Tullborg

Fastighetsmäklare NyproduktionKontor: Bjurfors Göteborg AB
031-733 20 27victoria.tullborg@bjurfors.se
Emma Jenebring

Emma Jenebring

MäklarassistentKontor: Bjurfors Göteborg AB
031-733 20 13emma.jenebring@bjurfors.se
Karolina Wictorin

Karolina Wictorin

FastighetsmäklareKontor: Nyproduktion Skåne
0701-64 67 05karolina.wictorin@bjurfors.se
Conny Knutsson

Conny Knutsson

FastighetsmäklareKontor: Nyproduktion Malmö
0706-98 66 34conny.knutsson@bjurfors.se
Jonas Criff

Jonas Criff

Fastighetsmäklare NyproduktionKontor: Bjurfors Göteborg AB
0733-79 74 98jonas.criff@bjurfors.se
Emma Kuivalainen

Emma Kuivalainen

MäklarassistentKontor: Bjurfors Göteborg AB
emma.kuivalainen@bjurfors.se

Vi stöttar er affär hela vägen.


Om Bjurfors


Bjurfors är Sveriges största privatägda fastighetsmäklare med cirka 575 medarbetare på 78 kontor runt om i Sverige och vid Medelhavet. Mäklartjänsterna omfattar såväl bostadsrätter, villor, tomter och fritidshus som nyproduktion, tjänster inom förmedling av kommersiella fastigheter och ombildningar till bostadsrätter. Genom en kvalitetssäkrad arbetsmetod och branschens mest dedikerade mäklare har Bjurfors under mer än 50 års tid tagit kunderna till lyckade bostadsaffärer.

Läs mer om Bjurfors

Du använder en gammal webbläsare

Gamla webbläsare har bara delvis stöd för ny teknik och ger inte webbplatsen en ärlig chans att leva upp till sin fulla potential. Du kan enkelt ladda ner en annan webbläsare som fungerar bättre.Här är ett axplock moderna webbläsare som fungerar bra!

Uppdatera min webbläsare

Jag vill fortsätta ändå